Unifreeze dba o środowisko

Unifreeze dba o środowisko

Wielu ludziom wydaje się, że produkcja mrożonek jest prosta. Wystarczy mieć świeże warzywa lub owoce zamrozić je i już mamy mrożonki. Na pierwszy rzut oka tak to właśnie wygląda, jednak, gdy się dokładniej przyjrzeć …no, ale zacznijmy od początku.

Żeby mrożonki były smaczne i zdrowe trzeba mieć  dobre , sprawdzone warzywa i owoce. Nasze mrożonki są produkowane z surowców pozyskiwanych w jednym z najczystszych ekologicznie regionów Europy w otoczeniu górznieńsko – lidzbarskiego parku krajobrazowego. Tym, co  odróżnia naszą firmę od innych zakładów zamrażalniczych jest bliskość bazy surowcowej. Warzywa i owoce rosną na polach w bezpośrednim sąsiedztwie zamrażalni. Dzięki temu czas pomiędzy zbiorem a zamrożeniem jest ograniczony do minimum. To decyduje o jakości pozyskanego surowca i zachowaniu wszystkich wartości odżywczych w zamrożonych produktach.

W uprawie naszych owoców i warzyw stosujemy zasady produkcji integrowanej. Pozwala to na zminimalizowanie chemicznej ochrony roślin oraz ilości nawozów mineralnych. Dzięki temu nasze produkty są czyste biologicznie.

Cały proces technologiczny, począwszy od badania gleby przed posadzeniem roślin poprzez nawożenie, opryski, sposób i termin zbioru, aż do momentu zamrożenia jest kontrolowany. Badany chemicznie i mikrobiologicznie oraz w pełni ewidencjonowany.

Dobry surowiec to tylko część naszego sukcesu. Nowoczesna technologia, jakość urządzeń przetwórczych oraz wiedza i umiejętności pracowników są gwarancją produkowania smacznych i zdrowych mrożonek

Oprócz dobrego surowca trzeba mieć gdzie i czym go przetwarzać. Unifreeze jest właścicielem trzech obiektów zamrażalniczych. Nowoczesnego pod względem technicznym i technologicznym obiektu produkcyjnego w Miesiączkowie, składowo – dystrybucyjnego w Płocku oraz dystrybucyjnego w Czarnowie. Rocznie produkujemy około 35 tysięcy ton mrożonek. W tym 10 tysięcy ton owoców i 25 tysięcy ton warzyw.

Wspominaliśmy już o czystym środowisku, z jakiego pochodzą nasze produkty. Unifreeze nie tylko korzysta z naturalnych walorów środowiska, ale też stara się je chronić. Nasza firma wybudowała i eksploatuje biologiczną oczyszczalnię ścieków oraz kompostownię odpadów organicznych.

Przedsiębiorca uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą:
„Pomoc dla przemysłu energochłonnego związana z cenami gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2023r.

realizacja strony www: Rock The Web